Uzaktan Eğitimde Öğrencilerin Dikkat Etmesi Gereken Hususlar
UZAKTAN EĞİTİMDE DERSLERİ TAKİP EDECEK ÖĞRENCİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 
1. Uzaktan eğitim süresince dersler Microsoft Teams platformunda yapılacaktır. 4 dilde hazırlanmış Microsoft Teams kullanım kılavuzları https://kbuzem.karabuk.edu.tr Duyuru2 içerisinde yer almaktadır.
2. Canlı derslere, Microsoft Teams ekip kodları kullanılarak erişilmektedir. Ekip kodlarına 26.02.2022 Pazar günü saat 9.00 itibariyle OBS mesaj kutusundan ya da OYS’de (http://oys.karabuk.edu.trilgili dersin duyurular bölümünden ulaşılabilmektedir. OYS’de ekip kodu bulunmayan derslerin öğretim elemanı ve/veya Bölüm Başkanı ile iletişime geçebilirsiniz.
3. Yoklama süreçlerinde sorun yaşamamak için, şubelere ayrılmış derslerde, kayıtlı olduğunuz şubenin Teams grubuna dahil olduğunuzdan emin olunuz.
4. Canlı derslere katılmak için bilgisayar, tablet veya mobil cihazınızda Microsoft Teams uygulaması kurulu olmalıdır.
5. Ders programları OBS’deki (Öğrenci Bilgi Sistemi) Ders Programı menüsünden kontrol edilerek sisteme zamanında girilmelidir. Microsoft Teams’te derslere kesinlikle Katıl butonuna tıklayarak giriş yapılmalıdır. Yoklama işleminde problem yaşanmaması için SADECE dersin öğretim elemanının oturumuna katılmanız gerekmektedir.
6. Uzaktan Eğitim yöntemiyle verilen derslerde öğrencilerin devam mecburiyetinde örgün eğitimdeki yönetmelik, kural ve uygulamalar aynen geçerlidir. Microsoft Teams toplantısı sonunda katılım listesi otomatik alınacak olup, e-yoklama sistemlerine öğretim elemanı tarafından gün içinde yüklenecektir.
7. Canlı derslere ve OYS’ye giriş ile ilgili duyuru ve yardım dokümanlarım, Sıkça Sorular Sorular (SSS) KBUZEM web sitesinde hizmete sunulmuştur.
8. Microsoft Teams’te yapılan derslerin kayıtlarını dersin gönderi bölmesinde kaydedildiği günden itibaren 21 gün içerisinde tekrar izlenebilmektedir. 21 gün sonra kayıtlar otomatik olarak silinecektir.
9. Uzaktan Eğitim sürecinde teknik destek için https://kbuzem.karabuk.edu.tr/destek.php sayfasındaki iletişim formunun kullanılması tavsiye edilmektedir.
10. Microsoft Teams ve kurumsal eposta şifrelerinin yenilenmesi gerektiği hallerde öğrencilerin https://kbuzem.karabuk.edu.tr/destek.php?resp1=y adresindeki ilgili dilekçeyi doldurmaları gerekmektedir.